Jeden z najpiękniejszych
i najpopularniejszych kurortów w Polsce

Kołobrzeg i nadmorskie okolice

Nadbałtycki kurort 

Jantar_Hotel_And_Spa-Kolobrzeg-Ikon_polygon_icon_polygon_big

Miasto portowe z ciekawą historią

Jantar_Hotel_And_Spa-Kolobrzeg-by_Zdrojowa-Herb

Kołobrzeg to jedno z najpiękniejszych i najstarszych miast Pomorza Zachodniego. Dokładnie w 1000 roku król Bolesław Chrobry założył tu biskupstwo – od tego czasu zaczął się okres świetności i rozwoju kurortu. Pozostałością po historycznych wydarzeniach są doskonale zachowane zabytki.

Ale Kołobrzeg to przede wszystkim znane i cenione uzdrowisko. Dzięki wyjątkowemu mikroklimatowi obfitującemu w jod, bogatym złożom borowiny i solanki oraz wspaniałej nadmorskiej lokalizacji to idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy chcą zdrowo wypocząć.

Kołobrzeg, ul. Morska 1

Latarnia Morska

Stojąca przy wejściu do portu latarnia morska po raz pierwszy rozbłysła w 1666 roku. Kilkukrotnie przebudowana wieża obecnie ma 26 m, a jej światło widać niemal z 30 km. Latarnia otwarta jest dla zwiedzających – widać z niej nie tylko Bałtyk, ale też piękną panoramę Kołobrzegu

Szlak rowerowy R-10

Ageszka Rylik Mistrzyni Europy i wielokrotna Mistrzyni Świata

w boksie zawodowym oraz kick-boxingu poleca…

15 km
map-2

Z Kołobrzegu do Dźwirzyna (15 km)

Trasa rozpoczyna się w zabytkowym parku im. Jedności Narodowej w zachodniej części miasta Kołobrzeg. Ścieżka rowerowa biegnie malowniczymi lasami wzdłuż linii brzegowej Bałtyku do miejscowości Dźwirzyno. Wiedzie przez byłe tereny wojskowe, z dala od zgiełku miasta, dzięki czemu w pełni można się cieszyć jazdą.

12 km
map-1-1

Z Kołobrzegu do Ustronia Morskiego (12km)

Szlak rowerowy z Kołobrzegu w kierunku wschodnim przecina nadmorski Ekopark Wschodni (Solne Bagno). Trasa ta zachwyci nie tylko miłośników przyrody. Przemierzając ją, trudno nie ulec czarowi bogactw natury. Liczne bagna przypominają o dziewiczości tego dużego kompleksu leśnego. Dalej ścieżka biegnie malowniczo nad samym morzem, aż do Lasu Kołobrzeskiego.

Warto zobaczyć

Wybierz interesującą Cię kategorię

Zabytki i architektura
Przyroda i rozrywka
Kultura i sztuka
Restauracje i kluby

Kołobrzeg

Nadbałtycki kurort czeka na odkrycie

Kołobrzeg to urokliwe miejsce i dobry adres dla wszystkich miłośników wypoczynku nad Bałtykiem, niezależnie od wieku